188 poze   27414 vizite

Muzeul Scolii Peretu

A fost realizat in anul scolar 2007-2008, printr-un proiect realizat si coordonat de prof. Florea Catalin Ionut
2007- 2008 Muzeu Peretu 28000 lei
2009 PREMIUL II GALA PREMIILOR IN EDUCATIE; Muzeul nostru este premiat la nivel national
2009 PREMIUL II GALA PREMIILOR IN EDUCATIE
2009 Gala Premiilor in Educatie; Locul 1 a fost ocupat de Institutul de Investigare a Crimelor Comunismului
2009 Gala Premiilor in Educatie
2010 Interactive educational activities, a bridge between school-student-family-community cca 22000 ; Proiectul Activitatile educative interactive, un liant intre scoala, elevi, familie, comunitate....r
Anunturi colectionare de obiecte
Publicitate TV  colectionare documente
Publicitate TV colectionare documente
Amenajare spatiu; Elevi harnici
Amenajare spatiu
4 Amenajare spatiu cu dl Dobrescu Constantin; Mesterii
4 Amenajare spatiu cu dl Dobrescu Constantin
Asezare vitrine expozitie
Vizita la Muzeul Judetean Alexandria; Cand avea scoala microbuz
Vizita la Muzeul Judetean Alexandria
La arheologul Mirea Pavel, elev Dogaru Daniel
Steluta Patrascu

Comentarii album • 1
scoalaperetu 4 mai 2011
Prin acest proiect, PE LANGA RELIZAREA MUZEULUI SCOLAR, Scoala Peretu a fost dotata cu :

1. Sistem supraveghere video cu 16 camere
2. Un laptop Dell
3. O imprimanta inkjet multifunctional HP F 380
4. Un videoproiector Benq
5. Sistem audio home cinema Sony
6. O camera filmat pe mini DVD Sony
7. Un aparat foto digital HP 6 megapixeli
8. Un Reportofon digital Olymp
9. Termohigrometru digital pentru sala de expozitie
10. Bicicleta pentru deplasare la domiciliul batranilor (pentru interviuri cu veterani de razboi)
Raportează
Trimite mesaj Înapoi Nu poți trimite un mesaj fără conținut! Nu este permisă folosirea de cod HTML in mesaje. Mesajul nu a fost trimis din motive de securitate. Va rugam sa ne contactati prin email pe adresa office@sunphoto.ro Mesajul nu a fost trimis din motive de posibil spam. Va rugam sa ne contactati prin email pe adresa office@sunphoto.ro Mesajul nu a fost trimis din motive de posibil spam. Ati trimis prea multe mesaje in ultimul timp. A apărut o eroare în timpul trimiterii mesajului. Vă rog încercați din nou. Mesajul a fost trimis.